Alex z Černého Slezska

Fenka narozená 24.1.2004, z CH.S. "Z Černého Slezska" od chovatelky Lenky Hakalové, Havířov

Výstavy: CAJC, res. CAC
Zkoušky: ZV

V případě kokříka jsme měli opravdu velké štěstí. Štěňátka se zrovna narodila fence FATTY MORAVIA MYSTERY v Havířově v rodině Hakalových. Štěňátka byla zatím všechna volná a měla 5 týdnů. A byla to štěňátka s PP!! – což jsme docenili teprve později.
Byl právě únor 2004, když jsme se za naším vysněným a zamluveným černým pejskem z vrhu „A“ CHS „Z Černého Slezska“ vypravili. Samozřejmě, že jsme byli štěňátky okouzleni a taky jsme byli nadšení přístupem paní chovatelky Lenky Hakalové. Mohli jsme si prohlédnout místo, kde štěňátka s maminkou vyrůstají a taky jsme viděli spokojenou psí maminku. Ideální scéna k výběru štěněte, tak jak ji popisují v odborných knížkách.
A jak to dopadlo? SKVĚLE!! Lépe to ani dopadnout nemohlo – našeho Jakuba si zcela jistě a neomylně vybrala zlatá fenka ALEX!!
A tak jsme si 19. března 2004 jeli do Havířova k Hakalům pro naši psí slečnu, abychom si ji odvezli do našeho asi 300 km vzdáleného domova. Je naším miláčkem a nejzodpovědnějším členem psí smečky, které s přehledem šéfuje a udržuje v ní vždy stabilitu a klid. Je trošku introvert, ale mazlivá a úžasně oddaná. Je spolehlivá a naprosto nadšená při lovecké práci. Na honu je absolutně fantastická, což zdědila po svém tatínkovi CHAIRMANU PETERSOVI od Jirky Horáka z Brna. Jirka Horák je nejenom zkušeným výcvikářem a špičkovým vůdcem, ale pro mě především skvělým kamarádem a nejhodnějším člověkem na světě.
Z výstav si neodvážíme nejvyšší tituly, ale máme pěkné výsledky, se kterými jsme spokojeni.
Od jara 2006 je naše Lexinka chovnou fenou.

Fotografie Alex naleznete zde.