Anny

Fenka GR narozená 12.1.2004

Roztomilou fenku zlatého retrívra bez PP jsme pojmenovali Anny a přivezli jsme si ji domů asi o týden dříve než Alex.
Mělo nás ale bohužel varovat jméno pana množitele Chyby z Ochozu u Brna!
Byl velmi výřečný a dal nám spoustu, spoustu, spoustu a spoustu rad a pokynů ohledně štěňat. Tvrdil, že i když jsou štěňátka bez PP, rodiče jsou „papíroví“ a prakticky nás nepustil ke slovu. Samozřejmě, že maminku štěňátek jsme neviděli a štěňátka nám pouze donesl ukázat ze vzdálenosti 2 m. Měli jsme pochybnosti, ale ta štěňátka byla tak krásná a my jsme ho už tolik chtěli a taky stála „JEN“ 3 tisíce korun…………CHYBA! CHYBA!
Anynku jsme si dovezli domů a protože nebyla čistá ani voňavá, tak jsme ji ze všeho nejdříve vykoupali.
Byla úžasná! Ukázalo se, že má skvělou povahu. Byla moc učenlivá, veselá a mazlivá a my jsme si ji ihned zamilovali.
Ve 4-ti měsících začala mít problémy s kyčlemi. Zkoušeli jsme léčit domnělé záněty, vynaložili jsme spoustu peněz, ale bezvýsledně. V 6-ti měsících se už Anny, když nás chtěla přivítat, stěží zvedala na pelíšku. S Alex si ještě zaběhala, ale když jsem jí ráno viděla jak nemůže vstát, tak jsem nad tím štěňátkem s bolestí ve výrazu bezmocně plakala. Diagnóza byla nemilosrdná: RTG kyčlí 4/4 v takovém stádiu degenerativních změn, že by alespoň na jedné straně muselo dojít k totální výměně kyčelního kloubu a oddělit Anny od Alex aby celý zbytek života polehávala doma. Ani to ale nebylo všechno……. Rozhodnutí bylo smutné – naši malou Anynku jsme nechali v jejích 6-ti měsících uspat.

Každého teď před neuváženým nákupem pejska bez PP varujeme. Bohužel dodnes i přesto tuto skutečnost spousta lidí podceňuje a spoléhá na to, že i ten jejich pejsek bez PP bude tak zdravý a životaschopný jako sousedovic nebo babiččin „voříšek“. S tím si ale jdou koupit „levné atraktivní plemeno“.