O nás

Naše rodina:

"PÁNEČEK“: Jirka Kolesík (Kolda)
„PANIČKA“: Libka
DĚTIČKY: Jiřík, Jakub, Sonča a Peťka

Naše psí slečny:

Alex z Černého Slezska – anglický kokršpaněl, zlatá, nar. 24.1.2004
Renée Schönez – anglický kokršpaněl, zlatá, nar. 17.8.2005
Athea Bismilláhi – zlatý retrívr, krémová , nar. 4.6.2004
Abby Galle Shanti Navaro - zlatý retrívr, krémová, nar. 15.10.2007
Benitka - zlatý retrívr, bez PP, fenka naší Peťky

A kde bydlíme?

Velké Němčice, okres Břeclav, 30km jižně od BRNA
krásná Podpálavská krajina vinné révy

Jak to všechno začalo:

První rozhodnutí koupit domů pro radost psího miláčka padlo v prosinci 2003. Přišlo ale také první těžké rozhodování: anglický kokršpaněl nebo zlatý retrívr?? Měli jsme své představy, ze kterých nechtěl nikdo ustoupit. Dvě plemena je naštěstí docela zúžená volba. Tatínek nechtěl ustoupit od svého zlatého retrívra, já a Jakub zase od svého kokříka……co teď?? Odhodlala jsem se! Navrhla jsem hlavě rodiny, že když tedy máme dost místa doma a taky velkou zahradu, tak co kdybychom měli tedy hned pejsky dva? A hele – ono to překvapivě prošlo!! Nikdo se nemusel vzdát svého snu a všichni jsme byli spokojeni. A tak jsme se pustili do „shánění“ štěňátek.

Pozor na začátečnické chyby:

Výběr i nákup štěňátka probíhal zcela laickým způsobem a dnes už víme, že to bylo velmi naivní a neuvážené. Například jsme vůbec nepožadovali pejska s rodokmenem. Netušili jsme, jak závažné problémy mohou souviset s nákupem štěňátka bez PP z naprosto nekontrolovaného chovu neboli od množitele. Bohužel jsme to brzy zjistili na vlastní kůži……. A tak jsme hledali na internetu a koupili naše první psí miláčky.
Více o naší první fence jménem Anny, která doplatila na nezodpovědnost "psích množitelů".

Kdy a jak vznikl název Shanti Navaro:

Lenka Hakalová v nás hned od počátku našich kontaktů probouzela zájem alespoň o výstavy. Náš původní záměr mít pejsky pouze pro radost a potěšení nás, lidských členů rodiny, se tak nenápadně měnil. Nejdříve jsme jenom navštívili výstavu a sledovali celé dění jako diváci, ale hned na první aktivní výstavě získal Jakub s Alex CAJC a to nás povzbudilo a navnadilo. Začali jsme vystavovat i Athejku a s Renatkou už to bylo samozřejmé. I k práci s pejsky, která je pro naše fenky velkou zábavou, nás vlastně nepřímo přivedla Lenka Hakalová. A tak rozhodnutí odchovat na našich fenkách nějaká štěňátka přišlo během času celkem samozřejmě. Jejich uchovnění už bylo samozřejmostí a zbývalo jen vymyslet název pro naši budoucí CHS.Nápady byly různé. Souvisely hlavně s místem našeho bydliště.
Nynější název vznikl zcela spontánně při návratu z návštěvy u Hakalů v Havířově. Poslouchali jsme CD naší oblíbené písničkářky Zuzany Navarové – Šántidéví. A tak jsme jen trochu upravili příjmení zpěvačky a název CD ( Shanti = bohyně) a vznikl název SHANTI NAVARO.
Název nám byl schválen a právě tak bude znít „příjmení“ našich štěňátek.

9.12.2005 byla naše CHS SHANTI NAVARO oficiálně zaregistrována.

Lovecký výcvik:

V létě 2004 jsme se na popud Lenky Hakalové poprvé zůčastnili psího tábora s loveckým výcvikem na Bítově. Neměli jsme vůbec žádné zkušenosti s loveckým výcvikem a vlastně jsme tam jeli ze zvědavosti. V podstatě jsme to původně pojali jako psí dovolenou a příležitost strávit čas společně.
Athea měla pouze 3 měsíce, ale naštěstí tam byla jako výcvikářka Radka Bursíková se stejně starou fenkou GR Audrin. Díky jejím radám a pokynům jsem naučila Atheu plnit spoustu základních povelů a cviků. Audrin zvládala s nadšením i náročnější úkoly a tak jsem Athejce „zvedla laťku“. Plnění úkolů ji ohromně bavilo. Domů jsem pánečkovi dovezla úplně „novou“ Athejku.
Jakub cvičil se sedmiměsíční Alex, u které se naplno projevily lovecké vlohy. A tak začal po skončení tábora Alex intenzívně cvičit u Mirka Horáčka a na jaře 2005 s ní úspěšně absolvoval ZV.
Začali jsme se loveckým výcvikem zabývat intenzívně a v červnu 2005 jsme s Mirkem Horáčkem založili jeho Loveckou psí školu „HORYS-LOV“, ve které jsme aktivně působili během sezóny 2005 a 2006. Získali jsme spoustu zkušeností a přátel.

Přátelé:

V první řadě považuji za veliké štěstí, že všechny tři „naše paní chovatelky“ se staly mými dobrými kamarádkami, se kterými se vždycky moc rádi setkáváme.
I přes velkou vzdálenost se navštěvujeme s Hakalovými z Havířova a také občas s Kolečkářovými z Olomouce. Nejblíže mám Zojku Schonigerovou, která je mým rádcem a pomocníkem nejenom ve „věcech psích“, a také naše psí slečny vždycky perfektně upraví na výstavu.
Během působení v Lovecké psí škole jsem poznala spoustu skvělých lidí, které s pýchou nazývám svými přáteli. Nespojuje nás jenom společná záliba = pejsci, ale jsme takříkajíc stejná krevní skupina. Říká se, že „V nouzi poznáš přítele“ a právě takové přátele jsem mezi pejskaři našla. Mnozí z nich jsou skvělí lidičkové se srdcem na dlani od Českého Těšína přes slovenské Dolany až po Karlovy Vary.

Naši nejbližší přátelé a kamarádi:

Romanka Kšírová s Melody
Ivanka Letková s Falcem, Tootsie a Reuškou
Hanka a Jirka Peisarovi s Hubertem
Alenka Krčmářová s Kimem
Květa Kocúrová s celou smečkou
Dáša Veličková s Cessy
Ivka Fingerová s Anouk
Janí Košnarová s Celine
a v neposlední řadě nenápadná, ale úžasná Marcelka Horáčková

Nesmím zapomenout ani na Terezku Kolářovou momentálně z Tokia. Hlídáváme jí dlouhodobě labradora Rockyho, který si pracně vydobývá místo v naší jinak holčičí smečce a je takovým naším externím pejskem s obrovskou dávkou temperamentu a lásky k lidem.