Máme "Shanti školku" :-)) !!


O co jde? V rámci chovatelského servisu chceme pro naše štěňátka pořádat kamarádská setkání, takové výcvikovo-výchovně-výstavní akce. Chceme tady poradit se základy zmíněných aktivit - tedy výchovou, přípravou na výstavy a zkoušky.


2. MIKULÁŠSKÁ MINI SHANTI ŠKOLKA:
V sobotu 6.12.2008 jsme uspořádali malou jednodenní Shantiškolku určenou tentokrát našim kokřím štěňátkům z vrhu "B". Sešli jsme se docela početně: přijel Baghíra se svými páníčky - Hynkovými až z Vamberka, Basík s paničkou Lenkou z Kostelce na Hané, Barushka s paničkou Míšou z Brna a byl tu samosebou i Bártík, který zatím na svoje nové pánečky čeká :-). Hlavní náplní bylo tentokrát předat novým pánečkům potřebné informace o správné úpravě srsti anglického kokršpaněla a ve zbylém čase najít odpovědi na otázky kolem výchovy štěňátek a taky odstranění případných nešvarů nebo zlozvyků. DÍKY SKVĚLÉ ZOJCE SCHÖNIGEROVÉ jsme se dověděli, jak správně o kokří srst pečovat a čeho se naopak vyvarovat. Paní Zojka Schönigerová nám naše štěňátka upravila a velmi trpělivě nám odpovídala na všechny naše zvědavé otázky. Při práci jí suverénně asistovala Lenka Lošťáková, které taky patří moje poděkování. Jsem velmi ráda, že si na naši Shantiškolku Zojka udělala čas. Děkuji za odborné a trpělivé rady, kterých si od dlouholetého špičkového chovatele, jako je právě Zojka Schönigerová ( CHS Schönez ) velmi vážím.
.....odborné rady jsme poslouchali s velikou pozorností, abychom mohli co nejlépe pečovat o naše mazlíčky..... a byla i legrace ;-)
Děkuji taky všem, kterým se podařilo si na toto setkání v předvánočním shonu udělat čas a přijeli jste k nám. Omlouvám se, že jsem v tom našem štěněcím hemžení zapomněla na hromadnou fotku, ale rozhodně vás zvu na prohlídku fotek, jak to všechno probíhalo :-). Další Shantiškolku plánujeme uspořádat v průběhu března a dubna :-).

FOTOGRAFIE ZDE

A jak si naši odchovanci při stříhání počínali? Posuďte sami z přiložených fotografií každého z nich:
První pán na holení - Basík byl velmi hodný a vzorně stál při stříhání i v postoji.
Barushka byla taky při stříhání docela hodná, ale zase tak moc ji to nebavilo. No jo, ale parádo trp :-))!
Baghirovi se tedy ta "holčičí" věc - stříhání a česání nelíbila. Přestože statečně se Zojkou bojoval, nakonec z něj byl opravdový fešák.
Bártík taky nemá rád když ho omezujeme v pohybu, ale nakonec i z něj samozřejmě udělala Zojka kokříka jak se patří a opravdu mu to sluší.

PŘEJEME VÁM VŠEM, SHANTÍKŮM I VŠEM OSTATNÍM NÁVŠTĚVNÍKŮM NAŠICH STRÁNEK KRÁSNÉ A POHODOVÉ VÁNOCE I NOVÝ ROK A TĚŠÍME SE, ŽE NÁM ZACHOVÁTE PŘÍZEŇ :-), LIBKA A JIRKA KOLESÍKOVI


1. AKCE SHANTI ŠKOLKY: O víkendu 15.-17.8. 2008 jsme uspořádali náš první Shati-víkend, tentokrát pro naše retrívří štěňátka z vrhu "A". Přijeli k nám Prachovi s Arwen a Atreyem, Kalvodovi s Andym a Honovi s Áronem-Wranglerem a učila se i naše Abby Galle. Pro úplné základy se k nám přidala malá Daphne de Bismilláhi se svými páníčky. A mezi smečkou těch velikých pejsků si vedla fakt statečně. Celý víkend proběhl v pohodově přátelské atmosféře a přitom se stihlo udělat se štěňaty spousta práce. I páníčci se měli co učit......... a protože se nám to všem líbilo a je ještě stále co zlepšovat a učit se nové věci, určitě se brzy zase sejdeme. S tímto příslibem jsme se taky v neděli rozloučili a za nás musím říct, že máme z "našich páníčků" moc fajn pocit a těšíme se, že se k nám příště přidají i ostatní. Za ten krásný víkend vám všem děkujeme !!
Fotografie z víkendu zde.